Oblíbená atrakce – horská dráha

Jako děti jsme škemraly, abychom se mohly na Matějské pouti svézt na horské dráze, a pak jsme celou cestu pištěly strachy i nadšením. Jenomže horská dráha v Praze je jen takový slabý odvárek oproti horským drahám ve světě. Pokud navštívíte některý zábavný park za hranicemi, již z dálky uvidíte spleť propletených drah a uslyšíte řinčení vozíků, které se dolů řítí neuvěřitelnou rychlostí.
zábavní park
Že neslyšíte? To asi proto, že všechen ten rámus přehluší jekot od fanoušků, kteří se rozhodli absolvovat jízdu na horské dráze. Kdo najde odvahu sednout si do vozíku horské dráhy, toho čeká jízda plná napětí a adrenalinu. Určitě to není nic pro slabší povahy, neboť se mnohdy řítíte rychlostí až 200 km/hod. několik desítek metrů nad zemí, kolikrát hlavou dolů. Lidé přesto tuto jízdu milují a těší se na ní tak moc, že nemohou ani dospat.
horská dráha
NEJ… HORSKÉ DRÁHY
1.       Formula Rossa – tato horská dráha je v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech. Už její název napovídá, že se lidé při jízdě budou cítit jako ve formuli 1. Nejen vozíky, které designově vypadají jako formule, ale především rychlost 240 km/hod. vás k jízdě ve formuli velmi přiblíží. Vlak dokáže zrychlit na tuto rychlost během 5 sekund pomocí hydraulického odpalovacího systému, který pracuje na stejném principu jako katapult na letadlových lodích. Kvůli vysoké rychlosti musejí mít návštěvníci povinně ochranné brýle, protože i náraz hmyzu by mohl být nebezpečný.

2.       Kingda Ka – tuto horskou dráhu najdete ve městě Jakson v New Jersey v USA. Tady se svezete rychlostí až 205 km/hod. Celá jízda trvá jen 28 sekund, a to právě kvůli této ohromné rychlosti. Na vrcholu vás čeká výška 140 metrů, díky které je tato horská dráha nejvyšší na světě. Odtud se vozík spustí volným pádem dolů, což připomíná doslova katapult.
prázdný vlak na dráze
3.       Top Thrill Dragster – tuto dráhu najdete ve městě Sandusky v Ohiu v USA. Nahoru si pěkně vyjedete po spirále, která se točí proti směru hodinových ručiček. Dolů se však již řítíte rychlostí 190 km/hod. pod úhlem 270° po spirále stočené opačně. Na této dráze se smí jezdit jen za pěkného počasí. Pokud by foukal protivítr, nemusí se totiž vozíky dostat až na vrchol.

Oblíbená atrakce – horská dráha
4 (80%)1