Chlor se postará o dobrou kvalitu vody v bazénu

Mít bazén, to znamená starat se o kvalitu vody v jeho nádrži. A to nejen občas, ale pravidelně. Tedy alespoň v případě, kdy vám záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla čistá a zdravotně nezávadná.
A přitom se samozřejmě neobejdete bez bazénové chemie. Na výběr máte hned z několika druhů, ale jestliže hledáte takové oxidační činidlo, které vás nezklame, protože je stabilní a spolehlivé, tak je dost pravděpodobné, že nakonec sáhnete po chlóru do bazénu, ať už v libovolné podobě.

chemie do bazénu

Chlór do bazénu je tím nejvíce využívaným oxidačním činidlem při úpravě bazénové vody, které vás svými účinky zbaví veškerého organického znečištění v podobě sinic, bakterií anebo obávaných řas. Proto jej využívají nejen amatéři, ale také profesionálové z úpraven pitných vod či veřejných rekreačních zařízení.
Samotný chlór si pak můžete vybrat v podobě celé řady přípravků od kapalných přes ty sypké až po tablety.

Pokud jde o kapalné přípravky, tak zde se vám jednoznačně nabízí chlornan sodný, neboli tekutý chlór, jak jej lidé lidově nazývají. Jeho velkou předností nejsou jen spolehlivé účinky, ale také velice dostupná a vstřícná cena. Ovšem neměl by si jej pořizovat nikdo, kdo se nechce trápit složitým postupem dávkování a bezpečností http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/zakon-c-174-1968-sb-o-statnim-odbornem-dozoru-nad-bezpecnosti-prace při manipulaci s takovou nebezpečnou chemickou látkou.

bazén

Naopak chlorové tablety jsou o něco dražší, nicméně jejich použití už nemůže být snazší. Tím spíše, že je můžete zakoupit nejen v různých velikostech tablet i balení, ale také v podobě tablet, které nejenže vodu desinfikují, ale ještě ke všemu působí i na úpravu hodnot pH bazénové vody, vločkují nečistoty, působí proti inkrustacím a dbají o dokonalou kvalitu vody po všech stránkách – takové jsou multifunkční tablety do bazénu.
Ať už si však pořídíte libovolný přípravek bazénové chemie, nezapomeňte pravidelně sledovat hodnoty pH a koncentraci chlóru ve vodě, abyste věděli, kdy je ten pravý čas na její úpravu.