Jaký si vybrat zahradní nábytek

Z dřívějších dob si jistě většina lidí, když se řekne zahradní nábytek, vybaví bílé plastové židle a stolky, dnes je možností, z jakého materiálu si zahradní nábytek vybrat, mnohem víc.

Plast
Ano, na plastový zahradní nábytek nemusíte zdaleka zanevřít, dnes už je možné pořídit mnohem modernější plastový zahradní nábytek, jeho výhodou je hlavně cena, je stále poměrně levný a samozřejmě údržba, postačí Vám voda a čisticí přípravek.

Výrobci ho např. kombinují, tak, že konstrukce je kovová, jen sedáky jsou plastové, nebo ho můžete sehnat, že Vám bude připomínat nábytek ratanový, je to ve skutečnosti plast, jako ratan jen vypadá, je odolný proti dešti apod., ale tyto varianty jsou o něco dražší, než klasický plastový zahradní nábytek.

Dřevo
Zahradní nábytek ze dřeva nadchne zastánce ekologie, a navíc se do zahrady výborně hodí. U dřeva počítejte s tím, že čím tvrdší dřevo bude, tím víc zaplatíte, protože tvrdé dřevo má mnohem delší životnost.
Pokud chcete dřevěný nábytek, ale Váš rozpočet na ten dražší nestačí, můžete si koupit levnější z měkčího dřeva a natřít ho ochranným nátěrem, je dobré tento nábytek na zimu raději uklízet.

Mezi současné trendy patří také exotická dřevina – teak: tento materiál odolá horku, zimě, vlhku i suchu, ale platí u něho něco za něco, za tento materiál si připlatíte.
Existuje také levnější varianta, tzv.eco teak, tento materiál je sice levnější, ale také méně kvalitní.

Kov a ocel
Zahradní nábytek z těchto materiálů si nepořizujte, pokud jste zimomřiví i v létě, i když se s celokovovým nábytkem většinou nesetkáte, výrobci ho kombinují, většinou na opěrkách a sedácích s nějakým hřejivějším materiálem, právě např. s plastem nebo se dřevem.

Zahradní nábytek z oceli, pokud jste si rovnou nekoupili nerez, buď už bývá, nebo pokud si koupíte levnější variantu, sami si ho budete muset natřít antikorozním nátěrem.