Materiál, který pozvedne váš interiér

Jestliže se rozhodujete o tom, že svou kuchyň podrobíte renovaci, pak máte jedinečnou šanci dovést ji k naprosté dokonalosti. Nejnovějším trendem v oblasti kuchyňských desek je tvrzený kámen. Je zřejmé, že právě pracovní deska do kuchyně je nejvíce namáhanou částí celé místnosti.

  • Takzvaný umělý kámen má tu vlastnost, že je nejen vkusný a dokáže se sžít s každým interiérem, ale je také velice odolný.

kuchyňská deska

Díky tomu, že je tento materiál uměle vyráběný, je možné si zvolit z několika barevných variant. V současné době se velké oblibě těší odstíny šedé. Dříve byly trochu opomíjeny a nyní se dostávají do popředí. Není na tom nic divného. Šedá barva působí velice luxusně a „nehádá se“ s ostatním vybavením místnosti.

  • Tento trend vítají tedy vyznavači klasiky i alternativních možností bydlení.
  • Mají tak velké možnosti při zařizování interiérů.

Umělý kámen nejen do kuchyně

Technický kámen se od přírodního liší především tím, že nedisponuje jeho nedostatky.Vzhled zůstal přírodní a chyby jsou vychytány. Přírodní vzhled je také dán tím, že je umělý kámen tvořen z více než devadesáti procent přírodními materiály.

kuchyňská linka

  • Technický kámen proto vyniká mnohem větší tvrdostí a odolností proti poškrábání.

Jedním z problémů přírodního kamene je jeho pórovitost a s tím spojená nasákavost. I tyto nežádoucí vlastnosti odpadají. Proto je snadné kuchyňskou pracovní desku z technického kamene lépe udržovat a snadněji očistit. Kromě pracovních desek u kuchyňské linky je možné využít tento luxusní, ale cenově velice přijatelný materiál, i na obklady do kuchyní a koupelen.

  • Velice vkusně vypadají i schodiště, které jsou tímto materiálem obložené.

Vzhledem k tomu, že se technický kámen vyrábí v několika rozměrech, je možné ho využít i na obklady desek barů, stolků, parapetů nebo s jeho pomocí vytvořit designové prvky domácnosti.