Najděte příčinu chladu snadno

Je tu nějak chladno, řeknete si při sledování televizního pořadu. Vstanete a chcete zkontrolovat nastavenou teplotu topení. Ale ta je nastavená dobře. Chcete tedy zavřít okno. Ale to má nastavení na mikro větrání. Projdete tedy byt, jestli odněkud netáhne studený vzduch. Mezitím Vám unikne podstatná část celkem zajímavého televizního pořadu.

panelák

Tak co tedy s tím?
Přestaňte pobíhat každý večer po bytě a hledat příčinu poměrně studeného klima v bytě. Jedině termovizní měření najde ten pravý důvod Vašich problémů.
Není příjemné platit za spotřebu tepla, když je Vám stále chladno. Nedělá to dobře ani tělu, ani Vaší peněžence. Je to tak? Máte nyní dvě možnosti.

  1. Buď na schůzi členů bytového družstva přesvědčíte představenstvo o tom, že je zapotřebí pomocí termovizního měření zjistit, jak dalece odvedli práci zaměstnanci firmy s usazováním oken.
  2. Nebo si nechte kvalitním termovizním měřením zjistit úniky tepla přímo ve Vašem bytě.

Ale je pravdou, že prvním příkladem budou nadšeni nájemníci celého domu. Určitě nemáte tento problém jen Vy. Jen se o tom s nikým v domě nebavíte.
Nakonec dům, ve kterém bydlíte, už také něco pamatuje. Jeho spáry jsou za ta léta opotřebované. A také nevíte, jak kvalitně byl třicetiletý dům postaven. Okna možná těsnit budou. Tam ten problém nebude. Ale překlady, věnce a dilatační spáry nemusí být dokonalé. Nebo napojení střechy a okapů může vést k únikům tepla.

teploměr

Nespekulujte!
Rozhodně se jen nedomnívejte, čím by to mohlo být. Jsou to jen bohapusté spekulace. Snímek z termovizního měření Vám dá jasnou odpověď na otázku, kde se bere ten chlad ve Vašem bytě. Proto se pusťte do akce. Zeptejte se ostatních nájemníků, zda se náhodou nezabalují do teplých přikrývek a županů, když se chtějí podívat na večerní televizní pořad. A také na to, zda neplatí příliš velké peníze za teplo, které ve skutečnosti postrádají.

Najděte příčinu chladu snadno
3.5 (70%)4