Užívejte si jízdy na kvalitním elektrokole

Máte-li zájem o kvalitní elektrokolo, měli byste se rozhodnout, pro jaký typ pohonu se rozhodnete. Bude to klasický motor v zadním náboji kola nebo bude vaším cílem spíše elektrokolo středový pohon? Tyto dva typy motorů jsou od sebe poměrně hodně odlišné, a proto je důležité vybrat si takový, který bude vašim požadavkům vyhovovat, co možná nejvíce. Jak to však poznat?

pohon

  • Jde vám o pohodlí v podobě plynulé dávky přidané síly při jízdě? U středového pohonu je plynulejší nástup výkonu, což oceníte především při delších a méně energických vyjížďkách, kdy vám jde spíše o pohodlí.
  • Nemáte rádi rušivé mechanické zvuky při jízdě? U zadního motoru v náboji je známé, že při vyšším zatížení, například při jízdě do strmějšího kopce, je poměrně hodně hlučný na rozdíl od středového motoru.
  • Nevadí vám vyšší opotřebení řetězu? Ačkoliv středový motor má mnoho výhod, jednou z jeho nevýhod je to, že svým provozem opotřebovává řetěz, který je nutné měnit o něco častěji než u motoru v zadním náboji.

Je zřejmé, že každý typ motoru bude nabízet nějaké výhody a nějaké nevýhody. Z tohoto důvodu je důležité zvolit si takový typ motoru, který pokryje maximum vašich požadavků. Když se však podíváte na obecné výhody pohonu ve středovém náboji, uvidíte, že jich je opravdu mnoho a jsou rozhodující.

koloeletro

Moderní záležitost, která je stále oblíbenější

Není tedy žádným překvapením, že tento typ motoru je velmi oblíbený, a to napříč celou cyklistikou. Chcete-li spíše sportovněji založený bicykl, není žádný problém, stejně jako tehdy, když je vaším přáním bicykl určený do městského provozu.
Abyste mohli mít maximální radost z provozu a celkově jízdy na tomto bicyklu, je dobré věnovat výběru dostatečné množství času a nic nepodcenit. Když to uděláte, a necháte si poradit někým zkušeným, můžete očekávat vlastnosti, které velmi oceníte, a to nikoliv jen při jízdě.

Užívejte si jízdy na kvalitním elektrokole
3.3 (65%)4