Zazimování bazénu zvládnete jedna dvě

Přemýšlíte nad tím, jak to zařídit, abyste svůj bazén nemuseli vypouštět ani na zimu? Je vám líto pustit do kanálu kvalitní, nezávadnou vodu, o kterou jste se po celou koupací sezónu svědomitě starali? Pak vás jistě potěší, že vypuštění bazénu po ukončení koupací sezóny není nutností, a také, že i nadzemní bazény je možné zazimovat.
bazén s osvětlením

Co vlastně takové zazimování bazénu obnáší?

Nemusíte se obávat, nejedná se o nic složitého, co byste nezvládli. Tím spíše, když si na internetu můžete najít podrobný návod, jak v takových případech postupovat.

Pakliže se však takovými starostmi nechcete vůbec zatěžovat, můžete to samozřejmě udělat i jinak, chytřeji. Můžete si objednat zazimování bazénu jako službu, kterou u vás doma provedou profesionálové na slovo vzatí, a to dokonale.

Pokud byste ovšem raději ušetřili své peníze, pusťte se do zazimování bazénu ve své vlastní režii. Uvidíte, že vám celá akce půjde dobře od ruky.
čirá voda

V první řadě se musíte postarat o to, aby před odchodem k zimnímu spánku byla voda ve vašem bazénu v maximálně skvělé kvalitě. Možná tomu tak je, ale možná máte jiné, než optimální hodnoty pH či jinou, než doporučenou koncentraci aktivní oxidační látky. A to je nutné napravit. Stejně tak jako třeba problémy se slizem či inkrusty v nádrži, s biofilmem na hladině anebo i jiným znečištěním.

Jakmile bude vše v dokonalém pořádku, tak snižte hladinu vody pod vstup do filtrace. Poté do vody nalijte zazimovací přípravek, a zajistěte, aby byl rovnoměrně rozprostřen v celé nádrži.

Na hladinu umístěte dilatační plováky v dostatečném počtu, které se postarají o to, aby led nepoškodil obvodový plášť vašeho bazénu.

A jakmile to vše bude v pořádku, tak už stačí jen upevnit krycí plachtu a odpojit a vyčistit filtraci stejně tak jako další příslušenství, které umístěte někam do sucha a nechejte ho tam po celou zimu.