I nejlevnější autopůjčovna v Praze může být seriózní

Půjčovna automobilů nemusí být nutně nejdražší, aby splňovala požadavky zákazníků na jedničku. Cena totiž nerozhoduje vždy a při výběru vhodného místa byste se měli řídit i jinými ukazateli. Poradíme vám, na co si dát pozor, abyste pak nebyli nemile překvapeni. Základem je totiž seriózní přístup k zákazníkům, a nikoli výdělek za každou cenu. Vypočítavých majitelů firem je v republice bohužel stále mnoho.

provoz

Zákaznické recenze – solidní firma, která prosperuje a poskytuje služby nejen na papíře, se obvykle rozpozná až po mnoha osobních zkušenostech. Možná vám to bude připadat zvláštní, ale lidé se na internetu chlubí rádi především svými úspěchy, k nimž se řadí i správná trefa při výběru zakázkové firmy. Když se lidé spálí, v řadě případů jsou zklamáni a nemají náladu se ještě o své zkušenosti rozepisovat, kdežto slova chvály se píší sama. Mějte se však na pozoru před společnostmi, které si reference zákazníků vkládají samy na svůj vlastní web.
Smluvní ujednání – ty by měly být pokud možno jasně a stručně formulovány, žádné právnické vytáčky a kličky. Jak smlouvě přestáváte rozumět, a zdá se vám podezřelá, běžte raději jinam. Nezapomínejte také na klauzuli likvidace škod a vaší spoluúčasti.

Kontrola předávacího protokolu – stávají se případy, kdy vychytralá firma nechá podepsat zákazníkem předávací protokol, aniž by mu předložila k nahlédnutí záznam o předchozích škodách. Po podpisu smlouvy by se klidně mohlo stát, že po vás bude oprávněně (přitom neoprávněně) požadovat náhradu škody, kterou zavinil řidič před vámi.

silnice

Náhradní vozidlo – solidní firmy, a to i nejlevnější autopůjčovny v Praze, vám zajistí náhradní vozidlo, jestliže dojde k poruše a vůz se stane nepojízdným. Měli byste si tuto skutečnost zjistit včas a měla by tato informace být součástí smlouvy.
Pozor na příplatky – ve svém vlastním zájmu dodržujte stanovenou úmluvu a dbejte na předání vozu ve smluveném čase, na smluveném místě, a s palivem v nádrži dle dohody. Některé půjčovny požadují plnou nádrž. Dobrou radou je také pořízení fotografií vozu při předání po podpisu smlouvy a pak po jeho vrácení.