Jiný pohled úhlu na beton

Stavební materiál, který dříve sloužil ke stavbě, vyrovnání ploch, působil dost tvrdě, šedě, posmutně a také tak trochu hrubě, se stal miláčkem pro originální tvorbu. Koho by napadlo si zavěsit na zeď betonové hodiny, rozvěsit po bytě různá osvětlení, která budou tvořená právě z betonu. Zasadit květiny nebo bylinky do květináčů je zcela normální, ale do betonových? Proč ne, z tohoto materiálu jde vytvořit mnohem více. Například originální šperky. Pokud si ovšem představujete náhrdelník nebo náušnice, jak vás táhnou doslova k zemi a dírky budou vytahané jako u různých afrických žen, tak na to rovnou zapomeňte. Tento beton je velmi příjemnou a tvárnou hmotou, záleží na vytvořené směsi.

koule

Betonová miska

Ač se to někomu nezdá i takové betonové výrobky mají mezi uživateli svoje prvotní místo, a když se jim v interiéru najde vhodné místo, tak je i miska originálním výrobkem, který může posloužit na odkládání ovoce. V případě betonu, se jedná o netoxický materiál, který může sloužit k plným odlitkům do různých forem, ale i na ruční tvarování, případně i k vytváření betonových stěrek. Pak se s ním dají vytvářet stylové a moderní dekorace jako jsou mísy, květináče, svícny, vázy, sošky, různé reliéfy a podobně. Záleží na fantazii.
Ruční výrobky z betonu se začínají objevovat i v kuchyni a na druhou stranu proč ne, když se dají ještě i běžně použít, aniž by se poničily.

šperky

  • Například podložky pod hrnec jsou naprosto originálním dárkem pro hospodyňky. Dají se díky svému atypickému tvaru pěkně skladovat na sebe a navíc jsou v nabídce v různém barevném provedení. Když je dobře vytvarovaná podložka, tak rychle odvede teplo z hrnce nebo pekáče.
  • To ovšem není všechno, kdo má například rád čerstvou šťávu z citrusových plodů, tak by mu mohl udělat radost betonový lis na vymačkání.

 
Možností, jak udělat někomu betonovou radost je daleko více, proč to nevyzkoušet, vždyť originálních dárků není nikdy dost.

Ohodnoťte příspěvek