Je virtuální sídlo v Praze skutečně nejlepší?

Především začínající podnikatelé často využívají možnosti virtuálních sídel. Díky nim nemusí pracně shánět vhodnou nemovitost (a při dnešních cenách by na to jen málokterý z nich měl), případně pronájem. To je výhodné, zvláště pokud chtějí podnikat z domova, avšak nechtějí mít svou sídelní adresu zároveň jako firemní.

v sídle firmy pořádáme mimo jiné i schůze

Virtuální sídlo je v podstatě určitou formou pronájmu, byť podstatně levnější. Na druhou stranu tyto prostory nemůžete aktivně využívat. Jistě, jednou za čas pro schůzku například s investory či zákazníky ano, avšak po většinu doby nikoliv.

To se hodí, jak již bylo řečeno, především pro ty, kteří chtějí pracovat ze svého domu. Avšak je otázkou, které z nabízených sídel bychom si měli vybrat. Zdaleka nejpopulárnější je samozřejmě virtuální sídlo v Praze, a z dobrých důvodů. Jedná se o naše hlavní město, a je také nejznámější, a to i v zahraničí. Navíc je přibližně v polovině Čech, takže do něj teoreticky není odnikud daleko.

Praha patří k prestižním lokalitám

Avšak ačkoliv všechny výše uvedené skutečnosti jsou pravda, jsou zde i určité háčky, díky kterým nemusí tato varianta být vhodná pro každého. Tím prvním je samozřejmě cena. Podobně jako u všech nemovitostí i zde platí, že čím prestižnější lokace, tím je nemovitost dražší. Tak je tomu i v tomto případě. Jistě, lze najít i levnější varianty, avšak ty jsou často umístěny v ne zrovna pěkné části města.

Dále je to fakt, že přeci jen to pro nás může být daleko. Pokud bydlíme třeba na Moravě či ve Slezsku, bude pro nás nejspíš výhodnější mít své sídlo v Brně či Ostravě. I toto jsou koneckonců poměrně známá města, a nebudeme to tam mít tak daleko. To je poměrně důležité, neboť tam budeme chodit nejen na schůzky, ale také pro firemní poštu.

Výběr je samozřejmě poměrně široký. Proto se vyplatí udělat si dobrý průzkum, než se k něčemu zavážeme. Je pak totiž jednodušší vybrat tu správnou variantu. A ta může být pro úspěch naší firmy klíčová.