Postele z borového masivu (nejen) v rustikálním stylu

Vzrostlý strom je považován za krále v rostlinné říši. Jeho majestátná velikost budí v lidech úctu i respekt, a nejen to, úctyhodná je i délka života tohoto organismu. Přesvědčí vás o tom například 700 let staré dubové stromořadí na hrázi rybníka Rožmberk nedaleko Třeboně. Tyto prastaré exempláře tu vysazovali dělníci při výstavbě hráze již v době renesance a pravděpodobně přežijí i vás.
Mezi lidmi panuje poměrně rozšířený mylný názor, že měkké dřevo je synonymum pro „horší kvalitu“, a že automaticky cokoli z tvrdého dřeva bude vykazovat lepší vlastnosti. Ve skutečnosti např. mezi bukovým a borovým dřevem není až tak zásadní rozdíl, především v nosnosti a pevnosti materiálu. Záleží ovšem na jeho tloušťce a konstrukčním provedení samotného výrobku a spojovacím materiálu http://www.postelezmasivu.com/, nikoli na dřevu samotném.

postel masiv

Využijte předností borovice

Samozřejmě, že postel z  masivu bude špičkový výrobek ve své kategorii (jestliže výrobce zvolí vhodný způsob opracování a technologický proces spojování jednotlivých komponentů), ale borové dřevo má i jiné přednosti.

borovice

  • Výrazná kresba – na rozdíl od smrku a většiny tvrdého dřeva má borovice překrásnou kresbu, která se hodí např. do interiérů laděných jako rustikal.
  • Poměr cena / výkon – z dřevěných materiálů vyniká právě v tomto hledisku, jde o velmi kvalitní přírodní surovinu za přijatelnou cenu.
  • Dobře se opracovává – snadné opracování umožňuje výrobcům vytvářet nesčetné druhy nábytku – postele, stoly, židle, skříně, dokonce celé sestavy. Hodí se i na opláštění budov a výstavbu zahradních chat, domků, nebo celých montovaných dřevostaveb.
  • Odolnost vůči vlhkosti – tato vlastnost je pro borovici typická, odolává vlhkosti lépe než jiné dřeviny.
  • Nevýhodou je pouze to, že ji nelze tak snadno mořit, z tohoto důvodu se výrobky nabízí v přírodní barvě, případně pouze s tónovanými bezbarvými laky.

Postele z borového masivu (nejen) v rustikálním stylu
4.5 (90%)4