Terasová prkna-návrat k přírodě

Mnoho novostaveb, ale i zrekonstruovaných domů, i chat se dnes může pyšnit svým upraveným okolím. Vždyť to je ostatně také to první, co návštěvník uvidí, a tak si všichni velmi dávají záležet na tom, aby jejich zahrady s pergolami a terasami byly opravdu vyšperkovány do posledního detailu. Pokud se i vy chystáte k realizaci venkovního posezení, jistě přemýšlíte nad různými možnostmi použití materiálu na pochozí plochy.
připevnit ke kolejnici
Současný trend se znovu vrací k přírodním materiálům a mezi ně patří bezpochyby terasová prkna, jejichž použití s příkladně kamennými prvky v těsném okolí vytvoří skutečný dojem splynutí s přírodou. Pro použití v našich-evropských podmínkách doporučuje naše společnost použití právě dřevin, pocházejících právě z Evropy, a vhodné jsou také sibiřské druhy, které snesou sušší klima a také silnější mrazy. Konkrétně se jedná o sibiřský a evropský modřín, a dále severská borovice a smrk. Všechna prkna jsou opatřena z jedné strany protiskluzovými drážkami a druhá strana je hladká, což skýtá mnohá využití, tedy nejenom pokládku podlah, ale i obklady tarasů, fasád a dalších segmentů exteriéru. Vybírat můžete z různých odstínů.
ruce řemeslníka
Od světlého sibiřského modřínu, přes nahnědlé tóny severské borovice, až po světlý severský smrk s hustými letokruhy. K samotné montáži podlah vám jistě přispějí i námi nabízené podkladové hranoly, nerezové vruty a montážní plastové T-klipy, při jejichž použití vzniká mezi jednotlivými prkny mezera velká asi 5 mm. Ta hraje důležitou roli při proudění vzduchu mezi jednotlivými prkny a zabraňuje zamokání a následnému začernání v důsledku napadení plísněmi, nebo houbou. Pro tyto účely je také vhodné všechny tyto plochy ošetřit vhodným konzervačním prostředkem, aby vám sloužila co nejdéle, bez nutnosti větších zásahů. Nečekejte na jaro a začněte hned teď!