Užívejte si svůj oblíbený sport naplno

Cyklistika je velice oblíbený sport, a to zejména v naší České republice. Každý rok se vypraví na výlety v sedlech miliony Čechů. Je nutno však podotknout, že bohužel velká část z nich neinvestovala do kvalitního vybavení, díky čemuž pro ně není tento sport takovým potěšením, jakým by mohl být. V čem dělají největší chybu?
cyklista u louky
Spousta lidí si neuvědomuje, že aby se jim jelo opravdu příjemně a komfortně, tak k tomu potřebují vhodné cyklistické oblečení. Není výjimkou, že na silnici potkáte jezdce ve vytahaných teplákách a tričku na doma. To je samozřejmě špatně, na vlastní kůži to pocítíte po několika prvních kilometrech. Do oblečení je opravdu potřeba investovat, a to zejména do cyklistických kalhot https://www.c-store.cz/Kalhoty-c62_830_2.htm. Právě ty jsou naprosto nepostradatelné, protože díky nim vás nebudou bolet sedací kosti a vaše sedací svaly nebudou tak moc namoženy, jako by tomu bylo právě třeba ve výše zmíněných teplákách. Díky speciální výstelce se vám bude sedět opravdu komfortně. Rozdíl poznáte už po prvním posazení se do sedla, avšak největší, až propastný rozdíl, zaznamenáte například po dvaceti kilometrech. Nebudete potřebovat přestávku, protože budete stále svěží. Řekněte tedy jednou pro vždy dost bolavým sedacím kostem.
horské kolo v lese

Zaměřte se na volbu velikosti

Další velmi častou chybou je to, že lidé špatně odhadují velikost, kterou potřebují. Není výjimkou, že si vezmou o číslo větší nebo menší kousek, protože mají pocit, že je to tak správně. Nikoliv, je potřeba, aby vám kalhoty skvěle padli, aby nebyli příliš volné, ale abyste se v nich necítili ani příliš těsně. Je zkrátka potřeba, aby vám obepínali nohy, ale nikde vás neškrtili. Druhou věcí je to, že je nemožné zaměnit mužské kousky za ženské ani naopak. Muži i ženy mají jinou stavbu pánve, což designéři samozřejmě zohlednili.