Módní přešlapy – existují vůbec?

V odvětví módy, kdy se nepřetržitě dějí změny ohledně toho, co je trendy a co naopak už tabu, lze jen těžko určit, jaký styl se už nenosí. Platí totiž, že svoboda názoru a stylu oblékání vždy převyšuje nad tím, co se udává v módním průmyslu.

Ten, kdo hodnotí aktuální hity a samozřejmě i přešlapy jsou lidi. A díky jejich kritice se můžete dostat snadno do situace, kdy se za váš osobitý (případně zastaralý) outfit potkáte s negativní reakcí.
nos pod svetrem

Co se tedy neodpouští?

Tak jako ženy a muži, i děti jsou specifickou kategorií, na kterých se móda podepisuje. Jak to s nimi tedy je a čemu se raději vyhnout?

1.    MUŽI – kromě klasiky, jakou je nošení vysokých ponožek v sandálech, se muži musí prát i s tím, že je dobré nevyčnívat z davu. V současnosti se hledí více na eleganci a mužský styl než na vytahané džíny a robustní mikiny. Těm už dávno odzvonilo. Mnohem více „in“ jsou svetry a košile, ovšem i u nich si musíte dávat pozor při jejich výběru. Materiál má být lehký, stylový a s jednoduchým vzorem. Kárované košile nebo různé elementy na nich, vám pravděpodobně přinesou více posměšků než parády.

2.    ŽENY – nutno říct, že ženy to mají ve všem o něco složitější než muži. Aby ne, když jsou to většinou právě ony, které hodnotí módní aktuality. Hned ze začátku je důležité zdůraznit, že se v žádném případě neodpouští, pokud na sobě mají špatnou velikost oblečení. Platí, že k sukni nebo šatům se vždy hodí punčocháče, v letních dnech i silonky. Co se už dávno pokládá za pravěk, jsou zvonové typy triček a kalhot. V dnešním světě je mnohem populárnější nosit outfit, který zvýrazní všechny křivky a elegantně schová nedostatky. Ve větší velikosti (tedy volného střihu) se však nosí svršky, jakými jsou mikiny a nebo třeba svetr.
chlapci s knihou

3.    DĚTI – nejvíce obávaná skupina, která na módní přešlapy doplácí někdy i z psychické stránky. Zpravidla jim oblečení kupují rodiče nebo babičky, takže se později těžko brání kritice na poznámky typu, že je to „out“. Naštěstí se současná doba poměrně pozitivně dívá na retro styl. I díky němu můžou děti, které nenosí pouze značkové a nejmodernější oblečení, zapadnout mezi jejich vrstevníky bez toho, aby se cítily méněcenné. Jinak pořád platí, že značka a cena oblečení mnohdy vyhrává nad tím, co je trendy a naprostou špičkou v módě.

Módní přešlapy – existují vůbec?
4.8 (96%)5