Jak se zbavit nudy doma

Už vám přijde otravné ležení na posteli a nicnedělání, ale povinnosti už jsou hotové a nevíte, co dál dělat. To ovšem není problém. Stačí vstát z postele, vypnout televizi a vrhnout se na činnosti, které můžete dělat doma.

dávkovač tekutého mýdla

            Jednou z nich je velký úklid. Jednou za čas každý potřebuje probrat každou skříň a každý šuplík, aby zjistil, kolik zbytečností si v průběhu roku nastřádal. Když už tedy máte čas, proč ho nevyužít a nevyhodit či nedarovat to, co jste bezmyšlenkovitě hodili do skříně s myšlenkou, že se to snad někdy může hodit. Pokud je daná věc v dobrém stavu, jistě se nemusíte bát ji zkusit prodat.

             Zbavte se i starých nádob, starého nádobí, starého oblečení, rozpadajících se materiálů. Nic nestojí za to, aby vám ve skříni strašilo déle, než je třeba. Při zametání prachu se tentokrát snažte opravdu důkladně zabloudit i do míst, která běžně necháváte stranou, jelikož je to pro vás moc náročné, posuňte skříně a zameťte nepořádek, který se zde nastřádá a snažte se jednoduše věnovat místům, které během roku zanedbáváte.

            Protřiďte si i váš šatník. Některé kusy si opravdu do konce života neoblečete a je zbytečné je stále mít. Pošlete je dalším adeptkám, které budou nadšené více než vy. Zkuste se také více věnovat tomu, jaký styl je vám bližší. Vždyť polovinu oblečení z vaší skříně činí kousky, které jste nosili už pár let zpátky a váš styl se mezitím trochu pozměnil. Věřím, že vaše skříň bude vypadat mnohem lépe.
otevřená sušička

            Po takovém náročném úklidu si zasloužíte odpočinek. Proto byste rozhodně měli začít číst knížky. Vezměte si jednu z vaší nově lesknoucí se poličky a užívejte si odpoledne v opojení cizího světa plného nadpřirozených bytostí, mimozemšťanů, jednoduše čehokoliv si jen zamanete. Čtení knížky vás nejen unaví, ale také si procvičíte svou slovní zásobu. A nakonec se budete cítit odpočatě, ale hlavně produktivně.