Co děláte, když nemáte co dělat?

Mějte co dělat stále a netvrdněte u televize stejně tak, jako v minulých letech. Okolo nás se přímo množí příležitosti, k činnostem, které jsme ještě nevyzkoušeli. Jenže jak, a kde začít. Není v tom žádný kumšt, někomu stačí do toho skočit po hlavě a jiného je třeba popohnat dobře cíleným dárkem ve formě poukazu na seskok padákem.

Příležitosti existují a stačí je vyhledat. Koupit si nějaké ‘last minute‘ a odletět, nebo odjet tam, kam jste ještě nikdy nedostali, poznat něco nového a dosud neobjeveného, nebo navštívit kraje, kde jste se už dříve procházeli.

Nemusí to být cizina, ani nic extrémního

Když se řekne zábava, většinou si představíme něco neokoukaného a nezažitého, cosi extrémního a neokoukaného, nemusí tomu však tak být. Zajděte si do kina, ne na film, ale na promítání třeba z New Yorské opery, nebo na živý koncert, na který byste se jinak nedostali. Zajděte do divadla, na živou operu, muzikál, nebo cokoli jiného, vyberte si komedii, drama, nebo něco jiného, dle libosti. Žánrů je tolik, že výčet sám by byl velmi obtížný a rozhodně je z čeho vybírat.

Ne každý však chce sedět na sedačce a hledět na ostatní, někteří z nás, chtějí jít za svým, pomocí svých vlastních sil. Začneme s malými procházkami po okolí, třeba se psem, přítelem, nebo dětmi. Příroda se pak stane čímsi nepostradatelným a Vy se do ní budete rádi vracet. Začnete jezdit na dovolenou a místo polehávání v lázních se budete procházet po horách a hledat nádherné výhledy.

Zábava s dětmi

Děti skýtají veliké možnosti i pro nás, i když se to nemusí na první pohled zdát, můžeme se díky nim dostat na místa dosud neobjevená a začít s činnostmi, které se nám natolik zalíbí, že se pro nás stanou neodmyslitelné. Každodenní procházky do přírody i na památky, výlety na kole. Čtení večer před spaním, nebo učení a nacházení nových způsobů, jak si osvojit tu, či onu činnost. Můžete se dostat ke sportu, umění, hudbě, vlastně čemukoli, co budete chtít svému dítěti ukázat. Jelikož pak se to stane i zážitkem pro Vás.

Chcete-li zábavu, neměli byste se do ničeho nutit, avšak někoho je třeba trochu popostrčit, aby chtěl dělat i něco jiného než zírat do obrazovky.