Jo, Robinson, ten se měl

Kolikrát si člověk povzdechne – Být alespoň na měsíc Robinsonem. Nemít žádnéjiné starostinež jen takové, co si dám k večeři. No, nemyslete si, ona to pro zmíněného Robinsona Crusoe zase taková legrace nebyla. Já mám ale na mysli tak trochu jinou robinzonádu. Takový pobyt na majáku,to musí být paráda. Nikde nikdo, jen šumění moře a blikající světýlko nad hlavou. A pokud náš maják přemístíme na docela opuštěný ostrov, nějaký malý, zcela neobydlený, to je teprve balzám na naše pocuchané nervy.

Zavřete oči a představte si tu nádheru. Sice jsme za to zaplatili celoživotními úsporami, ale co na tom, stojí to za to. Najednou ale může dojít k nečekané komplikaci. V zemi, ke které ostrov patří, dojde k nějaké chaotické situaci, například převratu.

A majitel majáku či cestovní kanceláře na Vás docela zapomenou.
První týden to ještě jde, zásob je dostatek. Ale co ten další? A ještě ke všemu k Vám v noci připlaval nějaký uprchlý Pátek. Máte tedy na starosti krky dva. Nedá se nic dělat. Musíte jít na lov. Nedaří se? Tak to Vám nezbude nic jiného než si usmažit kobylky. Těch je tu dostatek. A pak už jen sestrojit nějaký ten vor, který by Vás i Vašeho společníka dopravil na pevninu.


Manuál pro trosečníky

Proto je potřeba před každou cestou na opuštěný ostrov zvládnout několiknezbytností.
1.     nastudovat si podrobně lov ryb na moři
2.     naučit se jazyk destinace, do které míříte a pro jistotu ještě okolních států
3.     úspěšně absolvovat rekvalifikační kurs v oboru truhlář
4.     pro ty, kteří kurz nezvládli – naučit se vyrábět oděvy z rákosu
5.     vzít si s tebou nějakou dobrou kuchařskou knihu, kde Vám poradí, jak upravovat hmyz.

Že to není dovolená, ale noční můra? Máte asi pravdu. Ale co byste to byl za Robinsona, kdybyste měl vše připravené až pod nos.
                  Když Robinson tak se vším všudy.