Láska bez finanční zátěže

Svatba patří k velmi důležitým životním událostem. Je to okamžik, kdy veřejně dáváme najevo, že se máme rádi. Je to také okamžik, který každý z nás chce mít nezapomenutelný a hlavně osobitý. V dnešní době se nemusíme omezovat, co se týká nápaditosti. Přesto jsou jisté věci, které nejdou odmyslet jako například kytka pro nevěstu, hostina, svatební šaty, nebo fotograf.
Ať už se tedy rozhodneme pro jakoukoliv svatbu, na některých věcech se dá rozhodně ušetřit.
polibek novomanželů
Svatební hostina
–          První, nad čím určitě uvažujeme, jsou hosté. Koho pozveme, kolik lidi chceme na svatbě mít, atd. To vše ovlivní rozpočet. Při výběru hostů bychom měli mít na paměti, že je třeba dělit rovným dílem. Pokud zveme dobré přátele, tak raději všechny. Když ne, tak potom bez výjimek. Nenaruší to společenské vztahy. Je to ale vždy individuální.
–          Dalším bodem bývá výběr místa, data nebo času. Rozhodně se ušetří peníze i starosti, když se obřad i hostina budou konat na stejném nebo alespoň blízkém okolí. Nemáte-li závažný důvod, proč musí být svatba v létě, zvolte si jiný termín. Mimo sezónu je to levnější. Navíc zvolíte-li si termín v pracovní den, také přispějete korunkou do rozpočtu. Co se týká času, tak nejlepší je odpolední obřad. Většina lidí tak dorazí už naobědvaná a proto k večeru postačí nějaký menší raut, nebo grilování.
–          Jídlo je největší zátěž. Pokud máte možnosti, raději vařte sami nebo mohou pomoct především šikovní příbuzní. Při volbě místa proto dbejte na to, aby bylo kde potraviny uskladnit a nachystat. S dortem nebo sladkým mohou opět pomoct šikovné babičky nebo maminky.
Budete-li vynalézaví, dokážete ušetřit i několik desítek tisíc. Nebojte se říct o pomoc. Je to Vaše velká chvíle, proto okolí rádo pomůže a bude zapojeno do dění.
bílá pokladnička
Výzdoba, fotograf, kytice …
–          Dokumentovat krásný zážitek, na který se bude vzpomínat ještě dlouho po tom, je ušlechtilý úkol. Proto je dobré zvolit někoho, kdo se tomu bude plně věnovat. Určitě se najde někdo i ve Vašem okolí, nebo v okolí Vašich známých. Nebojte se zeptat.
–          Vyzdobit místo svatby je důležité pro dodání atmosféry. Ale nemusí se z toho dělat velká věda. Stačí i pár maličkostí. Například na stole se budou vyjímat mísy s ovocem. Nejen, že to bude působit elegantně, ale také to bude účelné.
–          Chcete-li opravdu ušetřit, neváhejte při výběru kytky pro nevěstu dát přednost sezonním květinám. Nebo například požádat někoho z hostů, kdo květiny pěstuje, že by Vám mohl pomoct. Na ušlechtilé dílo není nikdy ničeho škoda.
–          Stejně tak při rozesílání pozvánek můžete upřednostnit elektronickou poštu. I pozvánku si můžete vyrobit sami a nechat si ji prostě vytisknout.
Pokud nemáte přehnané představy, i v této oblasti dokážete ušetřit bezmála deset tisíc korun.
prsteny novomanželů
        Oblečení
–          Každá nevěsta chce vypadat na svém velkém dnu opravdu pohádkově. Nejlepší variantou by proto bylo, nechat si šaty ušít přímo na míru. Tato varianta je vhodná, pokud v rodině máte nějakou šikovnou švadlenu. Pokud ne, tak lze si šaty půjčit od někoho z rodiny nebo z půjčovny. Stejně tak i pánský oblek.
–          S účesem a líčením Vám rády pomohou kamarádky, nebo pokud se běžně líčíte sama, jděte do toho. Předem si ale vše promyslete a vyzkoušejte, abyste měla po ruce vše potřebné.
Svatba je opravu jedinečný den. A tak by to mělo být bez ohledu na počasí. Mějte na paměti, že v jednoduchosti je krása. Proto i kytice vkusně vyrobená z obyčejných květin vydá za koupenou. Důležité je, aby se to líbilo hlavně Vám. A zbytek prostě musí pochopit, že do nového života je lepší vstoupit s čistým štítem a nejlépe bez dluhu za hostinu nebo šaty.