I v Čechách jsou úchvatná místa na dovolenou

Je mnoho cestovatelů, kteří si nedovedou představit svou dovolenou bez vody. Mám na mysli bez většího množství vody. Není ale nutné jezdit až ke vzdálenému moři. Nevěřili byste, co je u nás krásných nádrží a přehrad, ve kterých se dá koupat, rybařit, provozovat vodní sporty. Stačí zajet do Moravskoslezského nebo hned sousedního Olomouckého kraje. ·         Jedním z oblíbených míst je Žermanická přehrada.
–         Původně to měl být takový vodní rezervoár pro ostravský průmysl.
–         Jak je vidět, tak se uskutečnění tohoto nápadu asi nekonalo.
–         Což je určitě skvělé. 
–         Dnes sem totiž lidé jezdí na rekreaci, ve které nechybí rybolov, koupání, jachting.
přehrada u lesa

Nedaleko Žermanické přehrady je zčásti zatopený lom, ve kterém se zabydlely vzácné druhy z říše rostlin i zvířat. Do nedalekého Frýdku-Místku je to, co by kamenem dohodil. Návštěva výrobny slavné a sladké Marlenky určitě bude stát za to.

Voda jako křišťál

O kousek dál, přibližně patnáct kilometrů od Olomouce, najdete další půvabné místo na dovolenou. Jedná se o hojně navštěvované koupaliště v okolí. Jen málokdy se stane, že se voda mírně zkalí. Většinou je průzračně čistá po celý rok. Jak je to možné?
·         Štěrkovna Náklo, která je součástí koupaliště, je stále v provozu, a tak voda neustále cirkuluje.
·         Tím je zabráněno tomu, aby se kazila.
olomouc náměstí
V areálu můžete přespat ve vlastním stanu nebo karavanu a mají tu i dobře vybavené zázemí s kabinkami na převléknutí. Nechybí samozřejmě ani nutné sociální zařízení a občerstvení. A pokud jste obdivovatelem krásného a vznešeného sportu, jakým je bezesporu windsurfing, pak si tu můžete zaplatit lekce a tomuto sportu se naučit. Jestliže do těchto končin zavítáte, pak určitě nezapomeňte navštívit Olomouc.
–         Pokud tam budete ve čtvrtek odpoledne, pak se podívejte do Klášterního Hradiska, kde se nachází vůbec nejstarší klášter na Moravě.