Kdy je třeba hubnout?

Ze všech stran na nás útočí dokonalé modelky, které nemají ani gram tuku. Pokud k vám nebyla příroda štědrá, a nenadělila vám štíhlou postavu, pravděpodobně se minimálně od puberty užíráte tím, že máte pár kilo navíc, a můžete být štíhlá stejně jako vaše mladší sestra. Je třeba si uvědomit několik zásadních věcí, než se začnete mučit nesmyslnými dietami.

Je vaše váha nebezpečná?
Mít pár kilo navíc není žádná katastrofa. Výživový poradce či váš lékař by vám měl sdělit vaši optimální váhu, a pokud je vaše váha vyšší třeba o pět kilo, nic se neděje. U obezity je situace jiná, protože obezita je nemoc, které nadměrně zatěžuje kostru i vnitřní orgány.

Co psychika?
Kult štíhlosti na ženy útočí nejen z magazínů. Mohou se vám smát spolužáci, kolegové, nebo stačí, aby utrousil nevhodnou poznámku někdo z rodiny, či dokonce váš partner. Člověka to mrzí, a začne si připadat ošklivý, a chce mít samozřejmě dokonalou postavu.

Jste rozhodnutí?
Pokud jste dospěli k názoru, že musíte mít ploché břicho, musíte mít jídelníček přesně pro vás, který musíte do puntíku dodržovat, stejně jako cvičební plán. Zde přichází na řadu to nejdůležitější, a to je vaše mysl. Co musíte dělat, aby se vám hubnutí podařilo? Musíte nasměrovat své myšlenky k cíli.

·         Dávejte si reálné cíle – není reálné zhubnout zdravě více jak pár kilo za měsíc

·         Nepoměřujte se – každý má jiný metabolismus, nemůžete hubnout stejně rychle jako vaše kamarádka

·         Myslete na úspěch – musíte myslet na to, že uspějete, a zhubnete

·         Odměňujte se – dopřejte si o jednu mandarinku navíc, nebo si zajděte do kina

·         Nenechte se odradit – ti, kteří se vám smáli, vás budou podceňovat, nebo vám začnou říkat, že hubnout nemusíte – neposlouchejte je, a jděte si za svým cílem

Hubnutí je běh na dlouhou trať. Pěkná postava se připravuje ze 70% v kuchyni, ze 30% v posilovně, ale na 100% musíte mít nastavenou mysl na úspěch. Psychika je velmi důležitá ve všech aspektech našeho života, a tím spíše, když se o něco snažíme. Až budete psychicky v pohodě, začněte hubnout, a s radostí sledujte první výsledky.