Jak se vyhnout Vánočnímu shonu

Někdo říká, že teď mluvit o Vánocích je předčasné, jiní zase tvrdí, že do Vánoc už moc času nezbývá. Já osobně si myslím, že toto je vhodná chvíle, kdy se pustit do nakupování vánočních dárků a ušetřit si toho stresu, kterému se nelze vyhnout v supermarketech a obchodních centrech několik týdnů před Vánoci. Právě díky tomu, že si vše zvládnete naplánovat a
zorganizovat, můžou nabýt Vánoce té správné pohodové atmosféry.

Rozdávat radost je klíčem vánoční atmosféry
Jestli si začnete plánovat dopředu, co komu nadělíte, pak určitě uděláte mnohem větší radost, než abyste kupovali zbytečnosti, které člověk nikdy nevyužije, ale vy jste už prostě nemohli najít nic lepšího, neboť jste měli jen málo času. S velkou pravděpodobností se vyhnete i vánočním přirážkám na cenách, které čekají na každém regálu na zákazníky, kteří jsou schopní koupit potřebný produkt za jakoukoli cenu a kvalitu, jen aby se co nejrychleji dostali z nekonečné fronty a vyhnuli se návštěvě dalšího supermarketu.

Z pohodlí domova
Moderní domácnosti už nejezdí z obchodu do obchodu a nevrací se zpět do toho prvního, protože cena byla o něco nižší. Lidé preferují nákup přes internet, kdy Vám doručí zásilku rovnou domů, a vy máte nakoupeno pro celou rodinu během hodiny. Pokud se nejedná o nákup oblečení, které je nutné vyzkoušet, pak je tenhle způsob rozhodně efektivnější, máte přehled o různých slevách, a když se poštěstí, doprava je zdarma.

Vánoce jako konzumní svátky
Vánoce ztratily na troše svého významu a svátečnosti právě v této honbě po drahých a zbytečných dárcích. V dopisech pro Ježíška, které děti pokládají za okna, se pak objevují samí roboti a nesmyslně předražená auta z Číny, které děti viděly to ráno v reklamě mezi pohádkami. Travte více času s nimi a ukažte jim, o čem Vánoce opravdu jsou. Když se vyhnete shluku a vše si obstaráte včas, pak jistě Vaši blízcí ocení přítomnost, kterou jim darujete. Čas je nejcennější věc, kterou v dnešní době máme, a proto by se s ním mělo nakládat rozumně.