Klimatizace do domu toho umí mnohem více, než jen chladit

Chlazení nebo ohřev – že klimatizace do domu elmontech.cz dokáže v chladném období roku přitápět, není nic neobvyklého a je to poměrně běžná vlastnost těchto zařízení, připomeňme ale především hlavní důvod, proč si něco takového pořídit.  Tím je efektivní chlazení v letních měsících bez zbytečného hluku, který provází mobilní zařízení tohoto typu. Jistě dobře znáte, jak příjemné je vstoupit do klimatizovaného obchodního centra a neřešit únavu a v poklidu nakupovat. Vlny tropických veder jsou stále častější a teploty agresivnější. Příčiny klimatických změn hledejme v lidském způsobu myšlení a chování, ale měli bychom se před těmito důsledky také chránit.

ventilátor klimatizace

Tepelné čerpadlo – je jedna z možností efektivního vytápění a při dnešních cenách paliv je vhodné tuto možnost alespoň zvážit. Těchto systémů existuje několik typů, zvládnou i ohřev vody, podlahové vytápění, centrální vytápění v radiátorech a samozřejmě udržování optimální teploty uvnitř objektu. Instalace nevyžaduje v mnoha případech žádné speciální stavební úpravy.

klimatizace

Zajištění větrání – možná máte osobní zkušenost s klimatizovanými prostorami, kde je celá koncepce navržena špatně. Namísto dostatečného přísunu čerstvého vzduchu zvenčí cirkuluje uvnitř místností pouze vzduch částečně vydýchaný a dovnitř se vhání jen sporadické množství hmoty obohacené kyslíkem. Oxid uhličitý je jedovatý plyn a je nutné dbát na jeho odstranění poměrně striktně. Pokud vám firma navrhne jednotku, která umožňuje vhánět dostatečné množství vzduchové hmoty z venkovního prostoru a tím pádem i větrat v zimních měsících, využijte této výhody. Větrání je totiž poměrně klíčový problém většiny domácností, zvláště v zimě, kdy je uvnitř v bytě mnoho prachových částic a oxidativních plynů s příměsí uhlíku, síry, dusíkatých látek apod. Lidé zkrátka příliš nevětrají, a pokud ano, tak je to zpravidla šokovou metodou okno dokořán s velkou ztrátou tepla, anebo nedostatečně na „ventilačku“, kdy je cirkulace minimální.

Ohodnoťte příspěvek