Křesla, ze kterých se nechce vstávat

Vhodným výběrem potahové látky můžeme náš interiér ozvláštnit a dodat mu nenapodobitelné kouzlo. Vzhledem k tomu, že určitě budeme požadovat od látek na čalounění, aby vydržely co nejdéle v nezměněném stavu, musíme vybírat skutečnou kvalitu.
strakatá pohovka

· Ta spočívá nejen ve zmíněné odolnosti, ale také musí být látky příjemné na dotyk.
Jedním z moderních materiálů, který se používá na potahování kupříkladu sedacích souprav, je koženka. Tato luxusně vyhlížející imitace kůže se hodí do každého prostoru.
· Rozhodně nic svou přítomností nepokazí ani v bytech a ani v kancelářských místnostech.
· Využívá se i pro čalounění dveří.
Dříve byl tento materiál k mání většinou pouze ve dvou barvách. V současnosti se jejich počet rozrostl na desítky. Je vyrobený z polyuretanu s povrchovou úpravou s matným nebo s hedvábným jemným leskem. Některé druhy se dají vkusně kombinovat s textilními potahovými látkami.
o Tento zajímavý kontrast dodá každému interiéru zajímavý nádech.
růžové čalounění

Nepostradatelné drobnosti

Pro potřeby čalounických dílen i pro domácí využití je zapotřebí vybavit se vším, co nesmí při této práci chybět. Jedná se sice o drobnosti, ale většinou nepostradatelné. K nim patří kupříkladu gumotextilní popruh, který se využívá u čalounění méně zatěžovaných míst, jakými jsou například opěradla.
· Drobnosti, které mají svou důležitou funkci, mohou být zároveň ozdobou.
· Proto výrobce nabízí ozdobné hřebíky, které nábytek ozvláštní.
Žádný řemeslník, který opravuje starší křeslo nebo jinou část nábytku, se většinou neobejde bez kvalitního lepidla. Pro tyto účely se doporučuje vysokoproduktivní kontaktní nechlorované lepidlo, které se vyznačuje několika žádanými vlastnostmi.
· Patří k nim především
– vysoká tepelná odolnost
– vysoká lepivost
– nízký zápach.
Tepelná odolnost tohoto lepidla dosahuje až devadesáti stupňů Celsia.