Investice

Každý člověk chce nějakým způsobem zhodnotit své peníze. Jsou lidé, kteří si založí nějakou formu životního spoření. U tohoto způsobu mají téměř stoprocentní jistotu, že o své peníze nepřijdou. Nicméně zúročení těchto vkladů sice neurazí, ale rovněž ani nenadchne. Totéž se týče spořících účtů.
Pokud chcete skutečně přijít k penězům ještě jiným způsobem než jen prací, nesmíte se bát progresivnějších investic, které představují příležitost jak zbohatnout, ale samozřejmě se neobejde bez rizika. Proč nechávat peníze v bance, když se můžete aktivně podílet na investicích.

Co považujeme za investici?
Investice je koupě jakéhokoli finančního aktiva. Mezi finanční aktiva patří:
·         podíl ve firmě například formou akcií
·         nemovitost
·         dluhopis (podíl na výnosu z dluhu)
·         komodity (druh zboží, například kakao, káva, cukrová třtina)
·         drahé kovy (nejčastější forma komodit)
·         umělecký předměty

 
Úspěšnost investic samozřejmě roste s vlastním podnikáním. A tím nemáme na mysli jen činnost vlastní firmy, ale například nemovitosti. Velmi mnoho lidí si přijde ročně na krásné peníze tím, že pronajímá byty, domy nebo rekreační objekty.
 
Rovněž i dluhopisy představují oblíbený finanční nástroj díky tomu, že přináší pravidelné výnosy v podobě úroků.
 
Investice do drahých kovů představuje vždy vhodnou investici. Nicméně je již zapotřebí sledovat vývoj cen. Například v posledních letech došlo k výraznému propadu cen zlata. Významnými drahými kovy jsou v současné době především platina a palladium.
 
Investice do uměleckých předmětů představuje spíše alternativní investici. Investice do umění přinášízhodnocení obvykle za mnoho let. Investor obvykle bývá zároveň sběratel.
 
Samozřejmě, že investorem se nestanete ze dne na den. Je zapotřebí, abyste si opatřil množství informací a případně se obrátit na ty správné finanční poradce, kteří ekonomii skutečně rozumí. Zde je na místě krajní opatrnost a získání kvalitních a zaručených referencí.