Nejlepší metody pro bělení zubů

Mít nádherný, zářivý úsměv je snem snad každého z nás. Zuby jako perličky vidíme každý den v televizi i na sociálních sítích. A protože chceme mít stejně krásný úsměv jako celebrity, podstupujeme mnoho kroků, jak svůj chrup udělat zářivější i o několik odstínů. Nesmíte ale zapomínat na to, že zesvětlit lze pouze sklovinu.

Před samotným začátkem byste se měli poradit se svým zubařem či dentální hygienistou. Ti jako jediní mohou poskytnout dostatek informací o tom, zda je pro vás bělení vhodné a jakou metodu byste měli využít. Tento proces je totiž velmi individuální a u každého funguje něco jiného. Existují ale tři základní typy:laserové bělení zubů.jpg

  • domácí,
  • ordinační,
  • přírodní.

V pohodlí domova

Spousta lidí se stydí jít za odborníkem s tím, že má žlutý chrup a rozhodnou se to vyřešit sami. Tento problém je pochopitelný, ale rozhodně se nemáte za co stydět. Na trhu můžete najít mnoho produktů na bělení, a to pasty, gely, whitening pásky i speciální pera.

V případě, že se pro tuto variantu rozhodnete, musíte počítat s několika věcmi. První je ta, že to nemusí fungovat tak dokonale, jak slibuje reklama. To je ten menší problém. Mnohem větší je ten, že si můžete zničit dásně i sklovinu. Proto se vždy poraďte se svým lékařem.

S odborníkem po boku

Tento způsob je asi nejbezpečnější a velmi efektivní. Bělení zubů v Liberci probíhá pomocí speciální lampy, která díky studenému světlu a gelu dosáhne světlejšího odstínu již během jedné návštěvy. Navíc si během procesu nemusíte odříkat žádnou ze svých neřestí. Klidně můžete pít červené víno i kávu. U domácí metody to musíte na nějakou dobu vynechat.

Na základě babských rakokosový olej.jpgd

Mezi lidmi se podívá o mnoha způsobech přírodního zesvětlení chrupu. Mezi nejrozšířenější patří jahody, dřevěné uhlí (sehnat se dají i pasty) i citronová šťáva, kterou se mají zuby potírat. Velmi účinné je prý také kloktání nebo čištění kokosovým olejem. Díky tomu byste měli výsledky vidět již během několika týdnů. Ne u každého to ovšem funguje.