Nenechte se zaskočit ucpaným záchodem


Záchod je součástí každého lidského příbytku. Tedy alespoň v civilizované části světa. Když přijdete na návštěvu k některému z vašich přátel, a potřebujete si odskočit, nepovažujete toaletu v domě za něco luxusního a výjimečného, nad čím je třeba se tvářit vznešeně, prostě vykonáte potřebu, umyjete si ruce, a jdete pokračovat v načatém rozhovoru či jiné činnosti.

moderní koupelna

Existence záchodových mís v rodinných sídlech a městských bytech je něco tak samozřejmého, jako chladnička a automatická pračka, a teď si představte, že se takový záchod zanese natolik, že přestane odpad odtékat. Uvedete do provozu splachovadlo, ale voda se nakupí až k okraji mísy a zůstane tam netečně stát. Co s tím?

záchod v koupelně

Gumový zvon jako poslední záchrana – v mnoha případech https://video.aktualne.cz/dvtv/babis-me-v-kauze-fau-neukoloval-pochybili-jsem-v-sesti-pripa/r~fbc31156a37911e79603002590604f2e/ jsou nánosy v odpadových trubkách snadno prorazitelné tlakem vody od gumového zvonu. Je to sice velmi primitivní nástroj, ale velmi účinný, a pro běžné znečištění postačí. Jenže ne vždy zvon vypomůže, například pokud je ucpávka poměrně daleko a znečištění se týká i kanalizační soustavy. Tehdy je nutné volat instalatéra nonstop, který udržuje 24 hodin denně a 365 dnů v roce pohotovost, aby situaci prověřil a vyřešil. Instalatéra ovšem můžete zavolat i tehdy, vadí-li vám zápach a pohled na plavající výkaly uvnitř záchodové mísy.

Nestrkejte tam žádné dráty – někteří lidé mohou zpanikařit, jestliže se nedaří ucpaný záchod uvolnit gumovým zvonem, a namísto přivolání odborníka se pustí do nebezpečné hry s různými typy drátů, jako jsou například elektrikářská péra. Před tímto postupem důrazně varujeme, protože se drát může zachytit o některou z armatur, a jednak ji poškodit, a pak s drátem nepohnete tam ani zpět. Znamenalo by to velmi nepříjemnou komplikaci, která by se vám také mohla značně prodražit. Přivolaný instalatér si naopak ví rady a nasazuje v takové situaci prostředky velmi účinné a hlavně bezpečné.