Tvorba webu nebyla nikdy jednodušší

Lidé používají internet k nejrůznějším účelům. Již dávno neslouží pouze k propojování jednotlivců z různých koutů světa mezi sebou. Je to také již dnes studnice informací a znalostí, které nás můžou značně obohatit. Za tímto účelem byly vytvořeny webové stránky. Dnes jich nalezneme statistíce a dokonce i miliony. Jelikož jejich tvorba je s dnešními nástroji už opravdu snadná můžeme mít i my svou vlastní webovou stránku.
úprava webu
Existuje mnoho typů a účelů stránek. Můžeme mít svůj blog, kde sdílíme své niterní pocity a zážitky nebo poradnu, kde se shlukují nejrůznější komunity sdílející stejnou problematiku. Dnes jsou také weby hojně využívány k propagaci firem, které tak musí investovat pouze minimum kapitálu. Nebo je lze využít také jako e-shop, kde si zákazníci můžou bez nutnosti osobního kontaktu koupit daný produkt.
notebook na táce
Jak si tedy založit vlastní web? Pokud nedbáte na profesionalitě stačí nám pouze vlastní počítač. Nemusíme mít ani znalosti o programování nebo hlubší technické či grafické znalosti. Když se tedy rozhodneme založit si vlastní blog můžeme využít nástrojů Seznam, E-stranky, IC či jiné. Všechny tyto platformy nám poskytnou prostor a automaticky za nás vytvoří základní prostředí webu.
Problémem u těchto stránek je využívání zdarma služeb určitého serveru. Ten to samozřejmě nedělá zdarma, a tudíž po vás bude chtít abyste na své stránky umístili nebo bude automaticky umístěna reklama například na Seznam, což může kazit dojem z webu, ale pokud zde hledáme pouze zábavu nejedná se o příliš velkou překážku.
tvorba webu
Jestliže ale budeme alespoň trošku dbát na profesionalitě měli bychom si nejprve nastudovat základy programovacích jazyků, ať se jedná o základní HTML, C+ nebo PHP. To nám umožní vytvořit stránku pouze s vlastními reklamami, vlastním designem bez šablon a s kreativním prostředím.
Když se rozhodneme na webu něco prodávat měli bychom také zvážit problematiku SEO Optimalizace, která se může zdát zprvu náročná, ale díky nástrojům jako WordPress zjistíme, že jde o opravdu snadnou záležitost.