Obezita je sama o sobě nemoc

Možná je na čase se na chvíli zastavit a uvědomit si, co se vlastně stalo, že nás obezita dohnala až do takových končin. Jak je možné, že jsme si v průběhu posledních let vůbec neuvědomili, co se kolem nás děje a především co se děje s námi samotnými. Stál u zrodu jen stres a na překonání nebylo zkrátka jiné páky, než ho přejíst? Nebo zkrátka jíme očima a nemůžeme odolat krásně nazdobeným zákuskům nebo nezdravé stravě? V podstatě sami víme, kde je naše slabina. Možná přemíra nezdravého jídla s hutnou porcí leností, výmluv a možná i odkladů, že od zítřka to půjde lépe. Jedna chyba za druhou, které se na sebe nabalují, a je jim prakticky dobře, když se dají zdůvodnit. A v hledání výmluv jsme přeborníci.

léky

Někdy to nejde tak lehce

Tak ono se dá říci, že nikdy to nejde tak lehce, jak bychom si přáli. Ovšem mnohdy výsledky jsou vidět ihned po pár dnech, týdnech nebo měsících. Jenomže pak jsou i takové chvíle, kdy se moříme pod dietami, sportovními výkony a kdo ví, co ještě vymýšlíme, a nic se neděje. Když je skutečně těžká nadváha, tak mnoho věcí může působit tak, že vlastně vůbec nepomáhají, ale tím pádem ani nemotivují. Je před námi pár možností. Ještě upravit skutečně jídelníček podle odpovídajících hodnot a hlídat si kalorické hodnoty všeho, co sníme. A pak můžeme vyzkoušet tablety na hubnutí, které budou určeny pro skutečně vysoký stupeň obezity. Pokud ani to nezabere, pak je možná na čase zvolit drastičtější cestu, ale také účinnou, jen to bude chtít pořádné poradenství s lékařem.

obezita

Komplexní zákrok je skutečně řešení

Jedná se o zmenšení žaludku a je jedním z nejčastějších chirurgických zákroků při nadváze. Žaludeční bypass obnáší vlastně rozdělení žaludku na dvě části. Horní je menší část a spodní je tudíž přirozeně větší. Ta je také vyřazena z trávicího procesu a i s částí tenkého střeva. Je vytvořen malý předžaludek a ten se napojí na tenké střevo. Tím samozřejmě klesá pocit hladu nebo nutnost jíst a také se lidé cítí dříve nasyceni. Úbytek hmotnosti je znatelný, ale pokud někdo chce, aby byl úspěch dlouhodobý, tak rozhodně nesmí spát na vavřínech. Je třeba se zapojit aktivně do života a především se začít zdravě stravovat. Pro jednu zkušenost to přece jenom stačilo, co vy na to?

Ohodnoťte příspěvek