Užijte si klidnější a levnější dovolenou


Česká republika bohužel nemá moře. Není tedy překvapivé, že lidi láká moře a jezdí na dovolenou k moři každou chvíli. Laškování u vody prostě všechny baví a v neposlední řadě mnoha lidem to je příjemné také po zdravotní stránce. Neoblíbenější destinací, do které Češi jezdí, je pochopitelně Chorvatsko. Je to poměrně blízko, jsou tam nízké ceny. Pokud je turista nenáročný a cestuje opravdu především za mořem, je to pro něj samozřejmě dostačující.
modré moře


Jsou lidé, kteří zde cestují opravdu každý rok. Není to jen cena a relativní blízkost, je to také jazyková příbuznost. Je skvělé, když se na dovolené jsme schopni domluvit a Češi jsou v tomto ohledu téměř negramotní, a proto jsou rádi, když i bez znalosti jazyků jsou schopni komunikovat.


Srbochorvatština je totiž podobně jako Čeština slovanský jazyk a jsme schopni se s Chorvaty jakž takž domluvit.


 dovolená ilustrace


Opravdu je nejvyšší čas na změnu


Přesto nikdy Vás nenapadlo, že by to skutečně chtělo změnu. V Chorvatsku je nepochybně mnoho krásných míst, ale co třeba vycestovat někam jinam? Nenabádáme Vás k žádné velké změně. Co třeba užít si klidnější dovolenou v Černé Hoře? Levnější a zajímavější dovolená. Nestojí to za zvážení?


Černá hora je maličkou zemí o rozloze zhruba olomouckého a jihomoravského kraje. Ale je podstatně klidnější než Chorvatsko a mnozí se jistě shodnou v tom, že i krásnější.
moře a skály


Je to země, která ač malá má skutečně co nabídnout a není to jen moře. Je to země vysokých hor, jak už napovídá název. Je to také země, která má své osobité zvyky, na které si zdejší obyvatelé velmi potrpí. V Černé hoře má prioritu pravoslaví, což Vás bude zajímat, pokud máte rádi sakrální památky a ty pravoslavné jsou velmi překrásné a působivé. V Černé hoře jsou lidé poněkud líní, takže je jistě nepředstavitelné pro středoevropany, že by v takové lenivé zemi mohli žít, na straně druhé, když jedete na dovolenou, je příjemné, když vidíte, jak jsou lidé zatížení na pohodu a klídek. K dovolené to prostě patří.