I vaše vlasy potřebují speciální péči

Změna stylu a zejména změna vlasů – ať už střihu nebo barvy – je krok, který by měl být promyšlen do hloubky. Černá nejde tak lehce odbarvit zpátky na blond jako si mnohé z nás myslí. Kdy se tedy rozhoupat? Od koho si nechat poradit? A jak vybrat správného kadeřníka?
kadeřnické křeslo
Změna vlasů by neměla přicházet těsně po vypjatém těžkém období, ale až v uklidnění situace a v době, kdy jsme schopni racionálního smýšlení. Pokud i v této fázi jste rozhodnut/a si vlasy ostříhat, pak je to něco, co skutečně chcete.
Rozhodně nespoléhejte jenom na rady kamarádek a rodiny, či internetových stylistických poraden. Nejdříve si sami řekněte, jak moc chcete experimentovat. Následně přichází nejdůležitější krok – výběr odborníka, se kterým svojí změnu zkonzultujete.
Nechte si doporučit kadeřníka od někoho, kdo pravidelně chodí s hezky upravenými vlasy. Podívejte se na internetová hodnocení kadeřnických salónů a na cenu – čím dražší, tím často lepší kadeřník, který používá i kvalitnější přípravky – samozřejmě i na ty se nebojte zeptat, pokud máte preferovanou značku.
Pokud se jedná o velkou změnu, požádejte kadeřníka o konzultaci, než si sednete na kadeřnické křeslo. Své požadavky sdělte dopředu, aby na vás kadeřník měl dostatek času. Specialista vám dokáže poradit správný odstín, správný střih podle tvaru obličeje a celkové postavy a uzpůsobí váš účes vašemu každodennímu životu.
melíry na alobalu
Pokud se změn bojíte, mějte na paměti, že nemusíte od kadeřníka odcházet s růžovou hlavou. Mnoho salónů nabízí regenerační služby pro vaše vlasy v podobě vlasových masek, balzámů a následné úpravy vlasů podle vašich požadavků (žehlení, zvlnění atp.).
Pokud odcházíte s krásně upravenými vlasy, máte ze sebe dobrý pocit, a ještě jste si přišli, že jste hodinu seděli u psychologa a ne u kadeřníka, pak jste patrně vybrali správně. Nezapomeňte se o svém objevu pochlubit a službu kadeřníka ohodnotit, aby další z vás měl/a o trochu jednodušší cestu ke změně!