Kde koupit a neprohloupit


Jste-li rozhodnuti, že potřebujete vůz, není nic jednoduššího. Ani nepotřebujete tolik peněz, nakupovat lze na splátky. Jen si včas uvědomte, že koupí auta to nekončí. Musíte platit jeho servis, povinné a havarijní pojištění, technickou kontrolu a spoustu věcí okolo – olej, nové pneumatiky, PALIVO a další.


Obvykle bývá nakonec největším problémem výběr. Je dnes totiž tak široký, že není lehké se v různých značkách a typech vozů orientovat. Patrioti ale vědí a jsou věrni značce domácí. Víceméně se Vám při koupi auta nabízejí dvě možnosti.
straá Porsche


1.       Koupit nové


Záleží na značce a prodejci, ale většinou máte 4 roky záruku a servis zdarma. Cena je sice vysoká, jste ovšem prvním majitelem a víte, jak se k autu chováte. Prodejců je po Čechách spoustu a neprodávají jen značku, kterou nesou třeba v názvu. Například u Porsche Inter Auto pořídíte také vozy značky Audi, Škoda Volkswagen a Seat. Prodejce Vám pomůže rovnou s financováním, a pokud si troufáte, často „ukecáte“ i nějakou tu slevu nebo bonus navíc. Ale je otázkou, zda si můžete relativně vysokou cenu nového auta dovolit. Pozor na reklamy! Kolikrát přijdete natěšení do autosalonu a pak Vám spadne brada. Základní cena bývá sice možná nízká, ale auto je takříkajíc „ostříhané dohola“, bez veškerého komfortu a vybavení. Jakmile si začnete diktovat vybavení, které je pro Vás důležité a nezbytné, cena letí závratně nahoru.
volant vozu


2.       Koupit ojeté


Řešení pro mnoho z nás, kteří si nové auto nemohou dovolit. Velmi populární jsou takzvané referenční vozy, jeden rok staré s několika tisíci najetými kilometry, ve výborném stavu a s třemi roky záruky. Víte o historii auta i případných opravách a cena z té původní klesne třeba o třetinu. Koupě v autobazaru s sebou i navzdory reklamám a ujišťování o prověřování původu auta nese jistá rizika. Ale ceny jsou zase o mnoho nižší a můžete mít šťastnou ruku a být spokojeni.