O desinsekci bude vědět každý

Kladete si otázku, proč vlastně existují firmy na hubení hlodavců, otravného hmyzu, bakterií a virů? Je to naprosto jednoduché a my vám dáme pár jednoduchých přikladu, kde jsou právě tyto firmy nejvíce potřeba. Začneme párem cizích slov, jako jsou desinsekce a deratizace. Oba tyto obory jsou spojené s hubením nezvaných hostů u vás doma, v zahradě, v potravinářském a dělnickém průmyslu.

desinsekce

Desinsekce je v překladu pro obyčejné lidi hubení hmyzu, do kterého spadá spousta otravných jedinců. Můžeme se tu setkat s většími škůdci, jako jsou sršni, vosy, švábi, mravenci, anebo pak s těmi miniaturními a některými na oko neviditelnými. To jsou štěnice a blechy. Všichni tito škůdci se mohou vyskytovat v okolí každého z nás. I když to neradi vidíme nebo slyšíme. Pár příkladu, kdy nás tyto tvorové mohou ohrožovat. Když si sršni vytvoří útočiště ve starém stromu v blízkosti vašeho obydlí a den co den k vám lítají na návštěvu. Jsou velicí a jejich bodnutí není příjemné. Mohou se usadit ve trámu pergoly nebo přímo ve vašem grilu. Hledají místa, kde jsou chráněni před větrnými podmínky a nikdo je zde neruší. Pro majitele takového grilu, když ho vytáhne po zimě ze zahradního domku na nářadí a zjistí, že se mu v nim usídlily ať už vosy nebo sršně, je to velice nemilá záležitost. Sám si na likvidaci netroufne a je odkázán na profesionální tým, který se o to postará.

desinsekce

Druhým slůvkem je deratizace. Toto slova zajišťuje hubení hlodavců. Ať se jedná o potkany, krysy nebo myši. Ti se mohou shlukovat v obydlí, aby si zajistili dostatek potravy, ale hlavně útočiště před nepříznivým počasí. Zimní chladné noci nebo parné letní dny jim nesvědčí. Takový hlodavec dokáže napáchat spoustu škody. Překousané kabelové vedení, díry nábytku čí zateplení. Proto je dobré při prvních známkách přítomností hlodavců zajistit jejich rychlé a účinné vyhubení.