S držákem kol na tažné zařízení budete cestovat pohodlně a bezpečně

Chcete-li mít svůj bicykl kdekoli po ruce a nechcete-li se ho vzdát ani při cestování na dlouhé vzdálenosti, je zde jedna chytrá možnost, jak vše zařídit. Pokud budete cestovat automobilem, tak stačí, když svůj vůz vybavíte praktickým nosičem kol.
Velké a prostorné vozy, třeba menší dodávky, jejich majitelům umožňují převoz bicyklu i v nákladním prostoru automobilu, ovšem takové možnosti většina majitelů osobních aut nemá, takže volí mezi různými druhy nosičů kol, které jim umožní upevnit kola na vnější část jejich vozu.hnědé kolo
Nosiče kol, které lze připevnit k automobilu lze rozdělit na dva typy podle toho, jakým způsobem jsou bicykly k automobilu připevněny – buď cestují na střeše anebo za zadním kufrem vozu. Oba způsoby převozu kol mají své příznivce, ovšem připevnění bicyklů do zadní části vozu je přece jen o něco výhodnější.
Je nutné přiznat, že k tomu, abyste kola mohli převážet za kufrem vozu, musíte mít vůz opatřený tažným zařízením, neboť tento nosič kol se připevňuje na tažné zařízení.
Ovšem toho se rozhodně nemusíte obávat, neboť montáž tažného zařízení je hračka, a pomohou vám s ní v každém servisu.silnice
Jakmile tažné zařízení máte, bude se vám hodit v mnoha životních situacích. A můžete na něj samozřejmě připevnit i již zmíněný držák kol na tažné zařízení.
Díky takovému umístění budete mít bicykly vždy snadno po ruce a manipulaci s nimi vám nebude dělat fyzické problémy. Přece jen zvedat bicykly nad hlavu proto, abyste je mohli upevnit na střechu automobilu, to není pro každého – je to fyzicky náročné. Avšak zvednou kolo do výšky několika desítek centimetrů nad zemí, tak to bez potíží zvládne i senior anebo malé dítě. Takto upevněná kola můžete snadno sundávat i nasazovat kdykoli vás jen napadne, a to bez zbytečných fyzických omezení.
Navíc je cestování s takto upevněnými bicykly mnohem bezpečnější a pohodlnější.