Jak doma strávit večer

Patříte k lidem, co si rádi hrají, i když Vám už není 6? Mám doma skříň plnou různých stolních her a šuple s kartami a kostkami. Bohužel jsem většinu z nich už dlouho neměla v ruce. Nemohu si stěžovat úplně, občas manžela k partičce „Prší“ přemluvím nebo si se mnou zahraje „Carcassonne“. Na „Sázky a dostihy“ už ale nemá čas, hra trvá moc dlouho. To samé „šachy“  nebo „ Scrabble“. Občas přemluvím ještě nějakou návštěvu ke hře „Activity“. Brala jsem hry i na poslední dvě dovolené, nedošlo na ně ale ani jednou.
karetní hra a kostky
Tlachání u vína má taky něco do sebe, ale u her se přeci jen zažije větší zábava a charaktery se tak nějak více rozkryjí, lidi lépe poznáte.
Byly časy, kdy jsem neměla několik let televizi a prožívala nejhezčí večery svého života. S knížkou, v objetí s partnerem při dlouhých rozhovorech a milování, s kamarády u vína nebo čaje, při poslechu hudby nebo mluveného slova, při vzájemné masáži s partnerem a při hrách. Stolních nebo erotických.  Měli jsme sice počítač, ale zapínali jsme ho večer jen zřídka, pokud jsme se chtěli podívat na nějaký film.
černé šachové figurky
A dnes? Televize běží večer skoro nepřetržitě, pokud je manžel doma. Často bývá v garáži, to pak zase já sedím u počítače. Někdy stíhá on počítač i televizi zároveň, já se pak uchyluji s knížkou do ložnice. Spát chodíme málokdy spolu, většinou se u televize zadrhne. Víno nebo čaj si spolu sice dáme, upíjíme je ale jaksi každý někde jinde. Mluvit se mu moc nechce, neboť bývá unavený a vypovídaný z práce. Já, žena na mateřské, bych si zase povídala ráda. Díky za Facebook, kde mohu chatovat  s kamarádkami, které tráví večery tamtéž.
slovo z kostek
O chytrém telefonu, na který jednak neustále někdo volá nebo na kterém on sleduje nepřetržitě počasí a zprávy, ani nemluvím. Někdy bych všechnu tu techniku nejradši vyházela z okna a televizi rozbila palicí.
Chválabohu za návštěvy sousedů a známých, které minimálně jednou týdně dorazí.