Vlastní BIO produkci si zamilujete

Věděli jste o tom, že i když žijete v bytě, tak si můžete pěstovat vlastní rostlinnou stravu? Nemáme na mysli klasickou zeleninu, jako jsou například ředkvičky, okurky nebo rajčata, ale klíčky, které můžete produkovat prakticky kdekoliv. Stačí vám k tomu pouze kousíček místa, ať už na kuchyňské lince, na parapetu nebo třeba klidně i na stole. Z toho vyplývá, že je to možnost vhodná opravdu pro každého, nezávisle na tom, jestli bydlíte v garsonce či rodinném domě. Pořiďte si tedy semena na klíčení a začněte s produkcí, která vám bude zajišťovat kvalitní složku stravy, o jejímž původu nebudete muset pochybovat.

zasazená rostlinka

Stačí vám miska či sklenička

Než nakoupíte semínka samotná, měli byste popřemýšlet nad tím, v jaké nádobce budete klíčit. Samozřejmě, že by vám mohla posloužit i obyčejná kuchyňská miska, věřte ale, že je mnohem praktičtější pořídit si speciální sklenici či misku, která je na to uzpůsobená. Tato nádobka je často členěná do několika pater, kdy v každém patře můžete nechat klíčit jiný druh. Výhoda je tedy jasná – budete moci produkovat více výhonků zároveň, a to bez toho, aby se vám cokoliv pomíchalo.

mungo v misce

Od pšenice až po řeřichu

Možná se teď ptáte, jaké rostliny vůbec můžete nechávat vyklíčit. Je jich opravdu velká spousta, využít můžete prakticky cokoliv, co se dá koupit jako semínko. Lidé však nejčastěji sahají po sóje, mungo fazolkách, ječmenu, pšenici nebo třeba po řeřiše. Záleží však na vašich chutích a prioritách. Každé semeno totiž obsahují jiné spektrum vitamínů a obsahových látek, které účinkují na lidské zdraví. Vyberte si proto taková semena, která vám budou vyhovovat právě svou chutí a účinky.

ü Vlastní produkce rostlinné stravy

ü BIO produkt, který má jasný původ

ü Možno pěstovat z pohodlí domova

ü Hotové do několika hodin

ü Velmi nízké ceny nesrovnatelné s obchodem