Rybářské zájezdy – ideální dovolená pro všechny trpělivé

Ne všechny rybáře baví lovit ryby na tom samém rybníku celý život. Někteří chtějí zažít nějaké to vzrušení, lovení ryb je pro ně adrenalin a tak z něj chtějí vytěžit co nejvíce. Tak proč se nevydat na některé z mnoha vyhledávaných destinací hlavně pro rybáře, kteří se chystají pořádně si zalovit?
rybaření na pobřeží.jpg

 

1)      Severské země

Kdo by si nechtěl zachytat všechny ty macaté ryby, které přeskakují z jednoho říčního toku do druhého, pěkně po spádu řeky? Severské země jako Norsko nebo Švédsko jsou právě proto ideálními destinacemi. Spousta rybářů jezdí ročně právě tady, aby si nachytali něco trochu jiného než je český kapr. Přeci jen je to úplně něco jiného, větší dobrodružství, kempování v neznámém terénu, mráz a zima. Ale stojí to za to, shodují se na tom alespoň všichni návštěvníci.

 medvěd kodiak.jpg

2)      Mongolsko

Kdo by si nechtěl vychutnat krásné říční toky Střední Asie? Plno nedotčené přírody, kterou nenaleznete nikde v Evropě. To všechno je Mongolsko, Kyrgyzstán, Kazachstán, Uzbekistán a okolní území, kde se člověk opravdu jinak než pešky nebo na koni nedostane. Jedině, že by celá výprava jela v džípech, to je potom něco jiného. Vzrušení, nocování pod čistou oblohou, která jde vidět jako otevřená kniha a přes den lovení těch největších ryb v místních divokých řekách. Kde se hrabe Třeboňsko.
chlapec u rybaření.jpg 

3)      Sever spojených států

Pokud si chce někdo zachytat na pořádném toku, je Severní Amerika tím pravým ořechovým. Nemusí to být pouze USA, ale také Kanada, kde je divočiny ještě více. Nebo také Aljaška.

 

Dejte si ale pozor, v těchto krajinách se občas vyskytne i nějaký ten vlk či medvěd, je tak nesmírně důležité nejdřív alespoň zaskočit na nějaký kurz. A pokud si myslíte, že celou dobu budete stát, tak možná byste si měli na cestu koupit nějaké pořádně dobré sedátko, které vám zaručí příjemný zážitek a klidný relax u vody, ať už budete pozorovat strmý spád norských řek anebo neměnící se divočinu na mongolských stepích.