Vyrobte si dušičkovou výzdobu

Každý rok se snažíme vyzdobit hroby alespoň na Dušičky. Pokud jste šikovní, můžete si vyrobit dekorace na hrob doma a sami, ušetříte tak nemalou sumu peněz. Velké věnce se pohybují od pěti set korun až do tisíce v závislosti na výzdobě, stejně tak kytice. Když si uděláte čas sehnat vše potřebné, můžete se na výzdobu vrhnout sami.

Co potřebujeme?
Na kytici potřebujete dřevěný kříž, jehož střed je třeba pevně svázat slámou. Pokud budete mít tento základ kvalitní, máte napůl vyhráno. U věnce doporučuji koupit korpus v zahradnictví či květinářství, protože vytvořit pravidelný kruh není snadné. Základem pro všechny vazby jsou větvičky jehličnanů. Můžete je zakoupit opět v zahradnictví, na trhu nebo v hobby marketech. Musíte je ořezat do špičky, aby se daly zapichovat do korpusu. Stejně tak si ořežeme klacky do špičky.

K výrobě potřebujeme kromě korpusů, větví a klacků ještě suché plody a květiny (statice, máky, penízky, nevěstin závoj, mochyni, kaštany, šípky, kůry ze stromů, mašle, mech, co se vám líbí) a vázací drát.

Kytice
Potřebujeme tedy dřevěný kříž se slámou, větve ořezané do špičky, klacky dlouhé 20 cm opět do špičky, různé květiny Ze sušených květin uvážeme kytičku, kterou obalíme menšími větvičkami, a upevníme je vázacím drátem na klacky. Do kříže si po obvodu zapícháme velké větve jako základ, nahoru vsadíme vazby s květinami, a pokračujeme tak, abychom dostali kompaktní kytici. Je třeba zapichovat hluboko, aby vazba držela tvar. Do volných míst můžeme zapíchnout cesmínu.

Věnec
V pravidelných odstupech zapichujeme různé druhy jehličnatých větví, abychom dostali hezký základ. Musíme dávat pozor, aby nebyla vidět sláma. Připravíme si plody, květiny, mašle, prostě cokoliv chcete, a vyrobíme si buď vazbu (stejně jako u kytice) kterou do věnce zapíchneme, nebo na věnec nalepíme tavnou pistolí.
 
Nebojte se, a vyzkoušejte něco, co jste ještě nedělali. Ušetříte spoustu peněz, a naučíte se něco nového.