Zajímavosti o pivu

Pivo je prostě nejvíce prodávaný nápoj po celém světě. Vaří se už opravdu hodně dlouho. Archeologové tvrdí, že jeho vaření, nebo vlastně příprava spadá do roku 9500 před naším letopočtem – tedy až do období neolitu. Jak to zjistili, nevím. Třeba na to přišli, až když vypili nejeden soudeček tohoto moku.
Ale to jsme skutečně velmi hluboko v historii. Přesuneme se blíže současnosti.
Víte například, že první pivovarníci byly vlastně ženy? Ano, ne sládci, ale sládkyně.
Pivo v plechovce
Pivo pili naši slavní předkové, králové, hlavy pomazané i lid obecný. Čepovalo a se a čepovat bude.
Po pivínku je hned lepší nálada, nu bodejť by ne, kdyžchmel patří do stejné kategorie jako marihuana. To jste asi ani netušili že?
Nu a z dávné historie se posuneme do současnosti, do dnešního života.
Dnes není obchodu, kde byste si tento nápoj nemohli koupit. Myšleny jsou normální obchody, ne třeba knihkupectví. Pivo si můžete i objednat až domů například zde o/. Dostanete jej na oslavě, dostane jej jako dar, dostanete jej v jakémkoli nočním podniku, prostě je všude.
Jestlipak víte, kde se vyrábí nejvíce značek piva? Asi jste jednohlasně odpověděli, že u nás. Bohužel je to špatná odpověď, ta správná je Belgie. Jejich pivo se dokonce dostalo na seznam světového dědictví.
Ale naše pivo je naše pivo a hotovo. Komu nechutná klasické, může si koupit pivo s příchutí, a to skutečně různou. Vyrábí se pivo s příchutí mentolu, vanilky, pepře, a stovky dalších. Pokud se někdy ocitnete na pivních slavnostech, poznáte to sami.
Naše klasické pivo
Ale toto moc pravý a věrný pivař nepije. Je zastáncem té pravé, mírně nahořklé chuti. Většinou také preferuje dvanáctku. Desítku nepije s nadšením a osmičku již nepovažuje ani za pivo. A přesto pivem osmička je.
Každému dle jeho chuti, jak praví přísloví a nyní půjdeme všichni společně nakouknout do lednice. Kdyby tam jedno čirou náhodou bylo…