Dřevěná podlaha

V dnešní době už to s výběrem podlahy není tak jednoduché, jako to bývalo dříve. Proč? Protože v dřívější době byla každá podlaha ze dřeva, jelikož bylo dřevo dostupné a velmi dobře se s ním pracovalo. Dřevěná podlaha, pokud se o ni pečovalo, vydržela i několik století.
Dnes se ke dřevu ale stále vracíme. Rozhodně se není čemu divit, jelikož je naprosto úžasné a to hlavně pro své pozitivní vlastnosti na lidský organismus. Je ale potřeba mít na paměti, že má ale i některé nevýhody.
Mezi výhody, kromě dlouhé životnosti, bychom mohli zařadit také odolnost. Nechybí ani snadná údržba nebo možnost renovace. Není nic jednoduššího, než opotřebená prkna vyměnit za nová nebo provést broušení a lakování.
Pokud bychom se podívali na nevýhody, pak je to vyšší cena. Je třeba také počítat s tím, že dřevo neustále pracuje, takže vydává praskání, které mnohým nemusí být úplně příjemné. Rozhodně zapomeňte na podlahové topení.
Jestli je něco, co s námi lidmi má dřevěná podlaha společného, pak je to nedostatek vlhkosti a to zejména v zimním období. Lidé nemají rádi, když je nízká vlhkost, jelikož hrozí vysušení sliznic. Pokud má nedostatek vlhkosti dřevěná podlaha, pak reaguje sesycháním. Může se také stát, že začnou vznikat trhliny a spáry.plátěnky na dřevěné podlaze
Pokud byste tomuto problému chtěli zabránit, pak vám doporučujeme zvlhčovače vzduchu, díky kterému snadno vyřešíte suchý vzduch.
Dřevěná podlaha yesinterier, ať už chceme nebo ne, reaguje na změny prostředí.
Nikdy byste proto neměli zapomínat na údržbu. Jestliže se jedná o údržbu běžnou, je nutností, abyste podlahu vyčistili přípravkem, který je vhodný právě na váš typ podlahy. Nejlepší je využít pomoci mopu, který je potřeba vyždímat. Jakmile podlaha uschne, je potřeba ji ošetřit olejem z rozprašovače a to po směru vláken. Olej se dá opět vetřít pomocí mopu nebo hadříku. Po hodině sami uvidíte, že bude vaše podlaha opět jako nová.