Kreativní zábava pro rodiče s dětmi

Kreativita je v dnešním světě velice důležitá a u dětí by se s ní mělo zaručeně pracovat. Trénovat ji můžete různě. Můžete dítě zapsat do nějakého kreativního kroužku, který kreativitu podpoří a dětem pomůže se realizovat. Pokud chcete s dětmi pracovat na kreativitě i doma, pak můžete využít různých kreativních pomůcek.
barvy a štětec
Modelovací hmoty
Modelovací hmoty jsou skvělou variantou, jak děti zabavit a naučit je pracovat s rukama. Výhodou je, že když se dílo nepovede, dá se zase poměrně jednoduše rozebrat a začít znovu. Modelovací hmoty můžete využít běžné (plastelína), samotvrdnoucí, nebo ty, které se musí upéct (třeba FIMO). Začít můžete plastelínou a skončit třeba právě u vypalovacích hmot, které přináší možnost vytvářet šperky či jiné trvanlivé výrobky.
Nové metody kreseb a maleb
Kreslit se dá všemožně. Můžete dětem dopřát spoustu materiálů, které třeba ještě dítě nevyzkoušelo. Fajn jsou třeba akvarelové pastelky, pastely, tuž, inkoust… Nebo můžete vyzkoušet třeba malování barevným pískem. Tato metoda spočívá v lepení barevného písku na papír a vytváření mozaiky. Vezměte dítě do výtvarných potřeb a nechte na něm, co si vybere za novou techniku. Možností je totiž vážně hodně.
malovaný obraz
Nebojte se nepořádku
Ideální je vytvořit dítěti na malování a tvoření koutek, kde si může své věci umístit a který si po sobě zase uklidí. Někteří rodiče drží děti stranou od všech barev či jiných pro ně zajímavých věcí, které mají rádi. Ideální je už batolatům dopřát možnost malovat barvami či pastelkami, nebo třeba s vodovými omalovánkami.
Pokud chcete dětem dopřát i kvalitní vedení pak se podívejte i po kroužcích zaměřených na tvořivé věci. Dobrý učitel totiž dětem opravdu ukáže spoustu věcí, které si doma nemají šanci vyzkoušet a dokáže jim poskytnout kvalitní zpětnou vazbu. Tyto kroužky se často pořádají při ZUŠ či základních školách. Vyzkoušet můžete klidně keramiku či výtvarný kroužek.