Na dovolenou pouze s vlastním já

Myslíte si, že je to smutné, jet na dovolenou sami? Naopak – vůbec tomu tak být nemusí, i když si sólo cestování někdo moc představit neumí. Bývá to však často dovolená s velmi silnými zážitky, které ve společnosti někoho jiného ani zažít nelze. Už jen to, že jste pány svého času, nemusíte se s nikým snažit domluvit a děláte si vše jen po svém, přináší úžasnou relaxaci a odpočinek. Člověk se může hluboce zklidnit a vytvořit si se svým okolím dokonalé spojení.

muž s kufrem

Odjet sám na dovolenou nemusí zdaleka znamenat, že ji celou strávíte bez toho, abyste komunikovali s jinými lidmi. Je to právě báječná příležitost spoustu nových příjemných a vám sympatických lidí poznat a často v nich získat i přátele na celý další život. Stačí ostatní poslouchat, vstřebávat jejich poznatky a zážitky a mnohé se tak naučit. Na takové dovolené se více soustředíme na druhé, ale také sami na sebe. Přestaneme vnímat čas a už jen proto máme určitý nadhled, když nás netlačí žádné společenské povinnosti. Být sám na dovolené znamená převzít zodpovědnost jen sám za sebe, měnit si plány, jak se mi zlíbí a cítit se naprosto svobodný.

 zrzka na vyhlídce

Kam vyrazit

Zkuste pocítit ten rozdíl, když pro jednou nepojedete na wellness ani s rodinou, ani s přáteli. Není to vůbec sobecké cítit se dobře, když se nemusíte stále nechávat rozptylovat ostatními, brát na ně ohledy, ale prostě si všechno užívat jen podle svého. Každý člověk by měl někdy mít takovou možnost. Nejde jen o odpočinek fyzický, ale také o péči zevnitř. Potom i taková krátká dovolená dokáže zázraky a my se vrátíme do každodenního života v dokonalé formě.

Také tolik oblíbená turistika se dá výborně provozovat o samotě. Nikde jinde se tak dobře nezharmonizujeme jako v přírodě. Ponořit se do jejího ticha, ztotožnit se s jejími zákony znamená přiblížit se také sám sobě. Volno strávené pouze v její společnosti nám vrátí ztracenou sílu a energii.

Ohodnoťte příspěvek