Umíte si užít návštěvu kina?

Doba, kdy před kiny stály davy diváků v touze získat lístek na promítání, je sice v našich končinách a v době multikin již pasé, přesto chcete-li mít jistotu, že budete mít v sále dobrá místa, je dobré koupit si vstupenky do kina předem. Zejména jedná-li se o některou z filmových novinek či trháků, o které je větší zájem než o ostatní filmy v ten čas promítané. Pokud chcete navštívit filmové představení v rámci některého z filmových festivalů, které se v České republice konají, včetně toho největšího a nejslavnějšího v Karlových Varech, je dobré mít v tomto případě opravdu vstupenky zakoupené s dostatečným předstihem, jinak by se Vám mohlo stát, že přijdete v okamžiku, kdy bude vyprodáno. Využít můžete i on-line předprodejů, které většina kin již běžně nabízí.
sál v kině
Využijte internet k výběru kvalitního filmu!
Nejjednodušší způsob, jak zjistit, co které kino promítá, pokud tedy žijete ve větším městě s větším počtem kin, je porozhlédnout se po webových stránkách jednotlivých kin, kde najdete přehledné programy kin. Nebo můžete vyzkoušet weby, na kterých se Vám zobrazí úplně všechna kina v ČR, zde si zvolíte město, ve kterém chcete jít do kina, případně den a čas, v kolik by měl film začínat. Dále existují databáze filmů, jejichž součástí je i hodnocení filmů diváky. Pokud má film dobré hodnocení od velkého počtu diváků, pravděpodobně Vás čeká příjemné pokoukání.
film v kině
Jak se vyhnout otravným reklamám?
Svůj příchod do kina můžete načasovat tak, abyste přišli jen pár minutek těsně před začátkem samotného filmu. Můžete počítat minimálně s deseti minutami, které budou plné reklam a upoutávek na další filmy. Tento čas můžete tak klidně strávit v předsálí kina v příjemném rozhovoru s doprovodem.
panáček a popcorn
Jdete se najíst nebo podívat na film?
Opravdu považujete za nezbytné během promítání filmu pojídat po hrstech popcorn a upíjet sladký nápoj z plastového kelímku? Nejen, že jsou pokrmy nabízené v občerstvení před kinem nezdravé, ale jsou také předražené a jsou vlastně jen další možností, jak z diváka dostat co nejvyšší obnos peněz. Zkuste se příště najíst v klidu doma před představením a užijte si jen samotný film, kvůli kterému jste přece do kina přišli. V divadle přece také nic nekonzumujete, a přesto hlady neumřete! To už si raději po skončení filmu dopřejte příjemné posezení v kavárně či restauraci, během kterého můžete zhodnotit to, co jste právě shlédli.